Po obrovském úspěchu obou předchozích dílů a milionech prodaných kusů konečně přichází next-gen pokračování geniální mlátičky a opět exlusivně na Playstation 3. Očekávání fanoušků jsou obrovská a žádná chyba nebude nepotrestána. Ale nemusíme se bát, studio Santa Monica opět odvedlo naprosto špičkovou práci a žádné vážné chyby ve hře nenajdete.

Stačí se podívat na animace: ať už je to otevírání truhly nebo otevření něčí hrudi do toho Kratos dává všechno.

Studio Santa Monica hru God of War 3 vylepšilo a rozšířilo. Základní koncepce, včetně bojového systému, levelování a přecházení z bossů na puzzle zůstává z velké části nedotčena. Ale všechno je větší, větší a propracovanější.

Abych řekl, příběh o God of War 3 nemůže být jednodušší: hra je v podstatě o lezení na horu, kde je člověk, kterého chcete zabít. Skutečnost, že hora je Olympus a muž nahoře je Zeus pouze zvyšuje požitek.

Není to BioShock, ale i tak nám vývojáři dali možnost kochat se detaily, a že jde o krásné detaily. Jednolivé mapy jsou obrovské, avšak plné složitých prostředí a velmi často interaktivní a tak se vám nestane, že byste viděli nějaké nezáživné, sterilní prostředí.

Animace jsou brutální, ale nikdy ne nehezká. Krev vypadá také naprosto úžasně, také ji zde prolijete opravdu hektolitry. DO nového dílu bylo přidáno také několik nápaditých puzzlů, ale nemusíte se bát, jejich řešení je jednoduché a jedná spíše o menší pauzy mezi epickými boji.

Kratos je tak naštvaný na svět tak, že je doslova fialový a jako pomstychtivý Sparťan je téměř komicky smrtící. Jeho svět byl vždy vypracován v černé a bílé. A červené :-) . Je to místo, kde morálka nehraje roli. Kratos může zachránit rolníka obklopeného plameny a strmým srázem. Možnost být příjemný? To je nové.

Takový neformální cit pro řeznictví znamená, že God of War 3 začíná tam, kde většina her končí: dodává ďábelsky vzrušující podívanou po celou dobu hraní a tak nemáte vůbec čas se nudit. Je to vytrvalá, epická akce.

Třetí díl začíná tam, kde God of War II skončil, nepodařeným útokem na Olymp. Pohybujete se po klikatých cestách, které se ukáží být ramenem Gaiy, Titána. Následuje souboj s mini-bossem kraba s koňskou hlavou.

Tento výbušný úvod slibuje, že za dalším rohem bude něco většího,šílenějšího, ošklivějšího nebo krásnějšího než jste viděli doposud.

Člověk a bohové? Širší vyprávění o God of War 3 je v podstatě domácí telenovelou hašteření mezi znaky velikost fjordů.

Kratos má zajímavý seznam cílů. Jako třeba Herkules, Helios, Hermes a samozřejmě Zeus.

Co se vládání týče, tak double jumping je trochu nešikovný, ale checkpointy jsou naštěstí velmi dobře umístěné, takže k žádné frustraci a nekonečnému opakování jednoho úseku nedochází.

Staří nepřátelé se vrátili a s nimi i stará komba. A že je bude kde využít, protože většinu hry budete bojovat. K dispozici je samozřejmě i spousta nových chvatů a hlavně zbraní jako různé druhy řetězů, ohnivý luk, kovové boxerské rukavice super silná hlava Heliose:).

Výběr každé zbraně funguje téměř stejně jako v minulých dílech a jsou také výtaným zpestřením v jinak velmi předscriptovaných scénách. I když platí, že ne každá zbraň je použitelná na každého nepřítele.

Celkově je hra stejně jako minulé díly neuvěřitelně chytlavá a nedá vám ani chvíli oddychu. Grafika je dnešní naprostá špička a co se hratelnosti týče, tak God of War 3 prakticky nemá ve svém žánru konkurenci. Zkrátka jedna z nejlepších akcí.

Hodnocení: 9/10

Share and Enjoy:
  • Print
  • email
  • PDF
  • Add to favorites
  • del.icio.us
  • Digg
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter